1) Troć Iny I - Poczernin 1.1.2013r.


W dniu 01-01-2013r. odbyły się zawody "Troć Iny". Na miejscu zbiórki w lesie w Poczerninie o godz.7.00 wstawiło się 16 zawodników. Po krótkiej odprawie i przypomnieniu zasad regulaminu, tradycyjnie wzniesiono noworoczny toast szampanem ufundowanym przez zarząd koła. Następnie wypito za zdrowie prezesa, jak co roku w swoje urodziny kol. Ernest Kwiecień funduje szampana na tą okoliczność. Natomiast kol. Krzysztof Liszka tradycyjnie ufundował dla zawodników paletę piwa. Po życzeniach, o godz.8.00 na sygnał wystrzelonej racy noworocznej rozpoczęto zawody. Zawodnicy z zapałem ruszyli do obławiania Iny.
Bartosz Bossy i jego pierwsza trotka 64cm. Po pięciu latach cieszy niesamowicie. Gratulacje!.
Czterech kolegów miało bliski kontakt z dużymi trociami. Bartosz Bossy miał lekkie puknięcie w woblera , a w kolejnym rzucie usiadła mu trotka.
Po imponującej walce została podebrana przez kol. Ernesta Kwiecień, troć zmierzona, piękny samiec 64cm. i samczyk w dobrej kondycji wrócił do Iny.

Samczyk 64cm. Wciąż pływa w Inie.Kolejnym "szczęśliwcem „ był kol. Stanisław Wilk któremu to siadła na prostce trotka 80+, lecz również szybko się spięła, młynkując na powierzchni na pożegnanie.

Kolejnym szczęśliwcem został Marek Lach łowiący samiczkę troci 56cm.
Zwycięzca zawodów Marek Lach i jego trotka 56cm.

, w tym samym miejscu chwilę później kolejny kol. Wiesław Kowalewski przegrywa z ładną trotką, ryba się spinna. Na naszym odcinku tego dnia złowiono 6 troci, takich 56 - 72cm. Kilku wędkarzy miało kontakt z rybą, otwarcie jak najbardziej udane.
O godz.14.00 zakończono zawody, padał deszcz, lecz to nie przeszkadzało rozpalić ogniska. Była pieczona kiełbasa, napoje, a dla nie kierowców na rozgrzewkę wino malinowe własnej roboty kol. Bogdana. Po krótkim zakończeniu dziewięciu wędkarze pojechało do domów, a pozostała siódemka skierowała się na dalsze wędkowanie na Bolechowo.

Wszystkim uczestnikom dziękuje za udział, życzenia i gratuluję. Dziękuję również fundatorowi piwa kol. Krzysztofowi Liszce za wsparcie dla naszej imprezy.. Zapraszam w imieniu koła do udziału w kolejnych zawodach trociowych na Poczerninie „Troć Iny II”, które to odbędą się w dniu 13 stycznia 2013r., wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do udziału. Zapisy w sklepie wędkarskim „U Ernesta” na Manhattanie, pawilon 54C. Zbiórka zawodników w lesie na Podczerninie o godz.7.00, dodatkowo zarząd koła ma zaszczyt zaprosić na trociowe zawody okręgowe, które odbędą się 6 stycznia 2013r., zbiórka na mostku o godz.8.00. Informacje dostępne w sklepie wędkarskim „U Ernesta” na Manhattanie, pawilon 54C, lub pod Tel. 889-316-661.

Więcej zdjęć w galerii.