11) Urodziny Bogdana nad wodą


W dniu 10 Sierpnia 2010r., odbyła się wędkarska impreza gruntowa na żwirowni-odrze w miejscowości Piaski. Spotkanie wędkarskie członków koła Bulaj było połączone z obchodami 50 urodzin skarbnika koła kol. Bogdana Żegnałek. Licznie przybyła grupa zaczęła wędkowanie o godz.18.00, impreza obfitowała w przepyszne potrawy z grilla i kuchni polowej, nie zabrakło też gorącej świeżo parzonej na ogniu kawy i herbaty. Potężne ognisko dodawało uroku biesiadnikom - wędkarzom przez całą noc. Mimo deszczowej pogody, atmosfera była miła i rodzinna.
Wędki zarzucone, namioty rozstawione, a pod dwoma ogromnymi parasolami zastawione stoły uginające się od jadła i picia. Wieczorem odpito szampana za zdrowie skarbnika, wręczono prezenty i odśpiewano długie, gromkie sto lat. W tak miłej atmosferze szybko minęła noc, nie przeszkadzał brak brań i ciągły deszcz.
Rano zakończono połowy gruntowe i kto chciał mógł po spinningować. Jak się okazało Odra też dała prezent naszemu jubilatowi w postaci pięknego Bolenia około 3kg., wyholowanego na delikatny zestaw spinningowy. Spotkanie o godzinie 18.00 dobiegło końca i każdy pełen wrażeń udał się w drogę powrotną do Szczecina.
Jeszcze raz pozwolę sobie złożyć życzenia: spełnienia marzeń, moc sukcesów wędkarskich i stu lat kol. Bogdanowi Żegnałek.

P.S. Kto nie był, niech żałuje. Warto być na tak wspaniałych imprezach wędkarskich.