12) Mistrzostwa Koła w Wędkarstwie Spławikowym II Tura Parnica 10-10-2010.r.

10-10-2010.r.
W dniu 10-10-2010.r. Odbyła się II tura Mistrzostw Koła w Wędkarstwie Spławikowym na kanale Parnica. Miejsce zawodów zostało dzień wcześniej oznakowane informacją o zawodach, a w dniu zawodów ogrodzone i oznakowane tablicami koła
Zbiórka zawodników o godzinie 7.00 na łowisku, przypomnienie regulaminu zawodów i losowanie stanowisk. 7.15 Zawodnicy wyruszają na swoje wylosowane miejsca. Jest dość zimno, na trawie widać ślady przymrozku, który był w nocy. Wszyscy zgodzili się na jedną godzinę czasu do przygotowania sprzętu, zanęt i stanowiska. Godzina 8.15 sygnał dźwiękowy oznaczający rozpoczęcie zawodów ( nęcenie ) Punktualnie 8.20 drugi sygnał ( można łowić ) i zaczyna się zabawa. Łowisko jest łowne ryby nie brakuje, wszystko zależy od zanęty i przynęty. Trafiają się leszcze, ładne płocie, krąpie i duże ukleje. Nikt nie powinien narzekać, brania częste, ale bardzo delikatne, niekiedy niewidoczne. Zapowiadają się ładne wyniki. Po brzegu pocztą pantoflową rozchodzą się pierwsze informacje jak idzie zawodnikom i na których stanowiskach łowią więcej, a komu idzie słabiej. Wychodzi słońce i robi się cieplej i przyjemniej. Widać jak pławi się ukleja, która nie jest rarytasem przy tak intensywnych braniach płoci, leszczyków i krąpi. Co innego było by gdyby nie było ryby, nie jedne zawody wygrywali wędkarze uklejami. Wiadomo płoć, leszcz, krąp daje lepszą wagę niż ukleja, choć naprawdę jest ładna. Godzina 12.20 koniec zawodów, ważenie ryb. Wędkarze składają sprzęt i sprzątają stanowiska i łowisko. Zbiórka zawodników ogłoszenie wyników :

I miejsce kol. Sebastian Pilipajć 9480g.
II miejsce kol. Dariusz Zemler 8360g.
III miejsce kol. Artur Famuła 7880g.Rozdanie pucharów dla zwycięzców. Wspólny ciepły posiłek. I wiadomo dyskusje i opowiadania wędkarskie. Planowanie następnych zawodów spinningowych i ogólnopolskich zawodów trociowych z plaży w morzu.
Podsumowując wędkarstwo spławikowe w naszym kole za rok 2010

Mistrzem koła został kol. Dariusz Zemler - 3p.
Wicemistrzem koła został kol. Ryszard Wołosewicz - 7p.
II Wicemistrzem koła został kol. Sławomir Nierodkiewicz - 8p.
IV miejsce kol. Artur Famuła - 11p.
V miejsce kol. Ernest Kwiecień - 12p.
VI miejsce kol. Augustyn Bielewski – 13p.


Więcej zdjęć w galerii.
Pozdrawiam i do zobaczenia za tydzień na spinningu o ile woda pozwoli i pogoda tez :)