1)TROĆ INY 01-01-2012r.


Łosoś 8 styczeń 2012r. W dniu 01-01-2012r. odbyły się zawody "Troć Iny". Na miejscu zbiórki w lesie w Poczerninie o godz.7.00 wstawiło się 16 zawodników. Po krótkiej odprawie i przypomnieniu zasad regulaminu, tradycyjnie wzniesiono noworoczny toast szampanem ufundowanym przez zwycięzcę ubiegłorocznego Grand Prix kol. Dariusza Zemlera. Następnie wypito za zdrowie prezesa, jak co roku w swoje urodziny kol. Ernest Kwiecień funduje szampana na tą okoliczność. Po życzeniach, o godz.8.00 na sygnał wystrzelonej racy noworocznej rozpoczęto zawody. Zawodnicy z zapałem ruszyli do obławiania Iny.
Niestety żaden z zawodników, nie wyjął tej wymarzonej ryby. Dwóch z kolegów miało bliski kontakt z dużymi trociami. Zbigniew Bossy jedyny muszkarz w kole miał wyjście do muchy, a w kolejnym rzucie usiadła trotka, lecz po chwili się spięła. Kolejnym "szczęśliwcem „był kol. Krzysztof Liszka siadła mu pod nogami na prostce trotka 80+, lecz również szybko się spięła. Na naszym odcinku tego dnia złowiono 5 troci, takich 60 - 70cm. Kilku wędkarzy miało kontakt z rybą, a kol. Łukasz Sroczyński wyjął szczupaczka, który po chwili odzyskał wolność.
O godz.14.00 zakończono zawody, lał deszcz, więc zrezygnowano z grilla i po krótkim zakończeniu wędkarze rozjechali się do domów. Wszyscy uczestnicy zajęli równorzędne 8 miejsc i zdobyli po 13pkt. do tegorocznej klasyfikacji Grand Prix.
W głosowaniu ustalono, zmianę zawodów pod lodowych na kolejne tury zawodów trociowych, terminy bez zmian. Zapraszam wszystkich członków koła na zawody trociowe 22-01-2012r., miejmy nadzieję, że wysoki stan wody na Inie pozwoli rozegrać te zawody, które weszły do grafiku z powodu braku lodu.