7)I Tura Mistrzostw Koła w Wędkarstwie Spławikowym


Dnia 15-go kwietnia, jak to bywało wcześniej po raz kolejny spotkaliśmy się na zawoadach wędkarskich zaliczanych do Grand Prix. Razem z kolegą Łukaszem przybylismy na miejscu o wiele wcześniej, aby przygotować łowiasko pod zawody.

Początkowo pogoda raczej znośna, ale później jak się okaże deszczyk nas doświadczy. Przed rozpoczęciem zawodów skrupulatne przygotowywanie sprzętu, mieszanie zanęt i ergonomiczne rozkładanie, tak aby mieć wszystko pod ręką oraz nikomu nie przeszkadzać. Jak się okazało asem na zawodach była nie tyle miejscówka, co trafienie z zanętą. Chodził ładny leszcz, ale co poniektórzy zadowalali się krąpiem oraz uklejką.

Jak to bywa już na zawodach nie obyło się bez upomnień oraz DS, którego otrzymuje nasz kolega Przemek przez niewymiarowego okonia. Jak się później okaże na innych zawodach kolega się nie poddaje i nadal bawi się z nami w wędkarskie współzawodnictwo.

Na czele Piotr wraz ze współorganizatorem Łukaszem, ale niedaleko mnie siedzi również Karol i widzę, że co rusz coś tam ciągnie. Patryk walczy z uklejką, i jak się później okazuje, to z ukleją można było też co nieco ugrać.
Gwizdek, koniec zawodów i czas na wyniki. Każdy z zawodników sprawdza jeszcze rutynowo, czy nie ma jakiegoś niewymiara, mogącego pokrzyżować plany wspinania się na coraz to lepsze miejsca w tabeli Grand Prix :)

Na koniec ogłoszenie wyników - oto one


Wyniki spławika:

1.Piotr Kawiński 6750g.
2.Łukasz Sroczyński 5660g.
3.Karol Olenkowicz 5280g.


4.Grzegorz Mordzak 4360g.
5.Ernest Kwiecień 3700g.
6. Arek Rajfurd 3640g.
7.Ryszard Wołosewicz 3200g.
8.Piotr Maksymiuk 2960g.
9.Patryk Mazurek 2780g.
10.Piotr Brzeski 2180g.
11.Krzysztof Morelowski 1920g.
12.Sebastian Pilipajć 1400g.
13.Robert Hardej 860g.
14.Ryszard Hałas 340g.
15.Józef Maizner 280g.
16.Przemysław Guzowski DS. okoń 16,8cm.
Razem: 45310g.


oraz symboliczny grill.

Mam nadzieję, że zawody dla wielu okazały się fajnym pretekstem do spędzenia wolnego czasu i czynnej rekreacji.
Szczególne podziękowania dla Łukasza za pomoc w organizacji zawodów, ponieważ jako jedyna osoba w kole dobrowolnie zadeklarowała się do pomocy. Sytuacja była dość złożona. Problemy z pracą Sławomira uniemożliwiły mu wspólne przygotowania do zawodów, tak więc Łukasz się zadeklarował i chwała mu za to.

Pozdrawiam wszystkich i Do Zobaczenia na przyszłych zawodach